fbpx

AKMED GEZİ
MYRA – ANDRIAKE1996 yılından beri Antalya’da tarihi Kaleiçi’nde arkeoloji, tarih, sanat tarihi, eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi ve bağlantılı bilim dallarında çeşitli faaliyetler gösteren AKMED, şimdi de arkeoloji meraklılarını AKMED Gezi ayrıcalığı ile Akdeniz Bölgesi’ndeki antik kentler, ören yerleri ve müzelerle buluşturmaktadır. Katılımcılar, konunun uzmanı bilim insanlarının rehberliğinde gezilere katılabileceklerdir. Kısıtlı sayıda olan kontenjanlara başvurmak için geç kalmayınız!

Myra antik kentinde devam eden arkeolojik kazılara dair son bilgileri kazı başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik’ten yerinde dinlemek ister misiniz? Ayrıca Aziz (St.) Nikolaos Kilisesi Anıt Müzesi, Andriake ve Likya Uygarlıkları Müzesi de gezi kapsamında ziyaret edilecektir. Gezmek istiyorsanız bize katılın. Günü birlik Demre gezisi için aşağıdaki linki doldurunuz.

Gezi Tarihi: 12 Ağustos 2023 Cumartesi

Başvuru Son Tarihi: 23 Temmuz 2023 Pazar

Başvuru Tarihleri: Geziye başvurular 3 Temmuz 2023 Pazartesi tarihinden itibaren kabul edilecektir. Başvuru son tarih ise 23 Temmuz 2023 Pazar’dır. Ödemelerin 26 Temmuz 2023 Çarşamba günü mesai bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Ödemenin zamanında yapılması geziye kayıt için ön koşuldur. Kabul edilen katılımcılara 28 Temmuz 2023 Cuma günü e-posta veya telefon ile haber verilecektir.

 Katılım Ücreti: Katılım için gezi ücreti kişi başına 750 TL’dır. Bu ücret katılımcıya gönderilecek çevrimiçi ödeme linki üzerinden yatırılacaktır. Ödeme yapıldığı andan itibaren kayıt gerçekleşmiş olur. Müze ve antik kent giriş ücretleri, yeme-içme masrafları katılımcıya aittir. Programın mücbir sebeplerden dolayı AKMED tarafından iptal edilmesi durumunda alınan ücretler sahiplerine geri ödenir. Katılımcının geziye katılmaması veya yarıda bırakması durumunda ücret iadesi yapılmaz.

Önemli not: Katılımcıların MüzeKart sahibi olmalarını tavsiye ederiz. Gezi için uygun ayakkabı giyilmesi önerilir. 15 yaşından küçük çocukların geziye getirilmemesini rica ederiz.

Kontenjan: Sınırlı sayıda

Buluşma noktası: 12 Ağustos 2023 Cumartesi, saat: 07.45’te Kaleiçi’nde yer alan AKMED bahçesinde buluşulacak, saat: 08.00’de Myra’ya hareket edilecektir.

Sorularınız için iletişim adresi: tkahya@ku.edu.tr

FOTOĞRAF GALERİSİ