fbpx

AKMED GEZİ
KIBYRA1996 yılından beri Antalya’da tarihi Kaleiçi’nde arkeoloji, tarih, sanat tarihi, eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi ve bağlantılı bilim dallarında çeşitli faaliyetler gösteren AKMED, arkeoloji meraklılarını AKMED GEZİ ayrıcalığı ile Akdeniz Bölgesi’ndeki antik kentler, ören yerleri ve müzelerle buluşturmaktadır. Katılımcılar, konunun uzmanı bilim insanlarının rehberliğinde gezilere katılabileceklerdir. Kontenjan sınırlı olup başvurmak için geç kalmayınız!

Kibyra antik kentinde devam eden arkeolojik kazılara dair son bilgileri kazı başkanı Prof. Dr. Şükrü Özüdoğru’dan yerinde dinlemek, yeni açığa çıkarılan ve ayağa kaldırılan antik yapıları görmek ister misiniz?

Eğer profesyonel ekibimizin rehberliğinde ve kazı başkanımızın anlatımıyla Kibyra’yı gezmek isterseniz, sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. Günübirlik gezimize katılacakların aşağıdaki linkten ödeme yapmalarını rica ederiz.

Gezi Tarihi: 29 Haziran 2024, Cumartesi

Başvuru ve Ödeme için Son Tarih: 26 Haziran 2024, Çarşamba

Başvuru Tarihi: Ödeme geziye kayıt için ön koşuldur. Ödemenin 26 Haziran, Çarşamba mesai bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Kontenjanın dolması halinde veya başvuru tarihinin bitiminden sonra yapılacak ödemeler kabul edilmeyecektir. Geziye katılımı kabul edilenlere 27 Haziran 2024, Perşembe günü mesai bitimine kadar e-posta (veya telefon) ile bilgi verilecektir.

Katılım Ücreti: Katılım için gezi ücreti kişi başına 1000 TL’dir. Gezi ücreti aşağıdaki link üzerinden ödenecektir. Katılımcı adayının ödeme yapmasıyla gezi için kaydı gerçekleşmiş olur. Katılımcıların MüzeKart sahibi olmalarını tavsiye ederiz. Antik kent giriş ücretleri, yeme-içme masrafları gibi kişisel masraflar katılımcıya aittir. Programın mücbir sebeplerden dolayı AKMED tarafından iptal edilmesi durumunda alınan ücretler sahiplerine geri ödenir. Katılımcının geziye katılmaması veya yarıda bırakması durumunda ücret iadesi yapılmaz.

Önemli not: Gezi için uygun kıyafetlere sahip olmanız önerilir; 15 yaşından küçük çocukların geziye getirilmemesi rica olunur.

Kontenjan: Sınırlı sayıdadır

Buluşma noktası: 29 Haziran 2024, saat: 07.45’te Kaleiçi’nde yer alan AKMED bahçesinde buluşulacak, saat: 08.00’de Kibyra’ya hareket edilecektir.

Gezi hakkında sorularınız için iletişim adresi:  tkahya@ku.edu.tr (Dr. Tarkan Kahya)

Ödemeler hakkında sorularınız için iletişim adresi: oyanardag@ku.edu.tr (Özge Yanardağ Koçyiğit)

FOTOĞRAF GALERİSİ