fbpx

Programımız 2024 yılında başvurulara kapalıdır. 

Koç Üniversitesi Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi (AKMED) ve Deutsche Archäologische InstitutKommission für Alte Geschichte und Epigraphik iş birliğinde genç akademisyenlere, karşılıklı olarak Antalya’da veya Münih’te, iki hafta süreli kütüphane araştırma desteği verilmektedir. 

Söz konusu destek kapsamında, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 ve sonrasında gerçekleşen depremlerden etkilenen 11 ilimizdeki üniversitelerimizin tarih, arkeoloji, sanat tarihi, eski çağ dilleri ve kültürleri bölümlerinde görev yapan ve kariyerinin erken döneminde bulunan iki öğretim üyesine Kommission für Alte Geschichte und Epigraphik Kütüphanesi’nde araştırma desteği sağlanacaktır. Destek kapsamında, katılımcının ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti, Münih’te iki hafta konaklama masrafı ve günlük temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek nakit para desteği verilecektir.  

Başvuru Şartları 

  • Kariyerinin erken döneminde öğretim üyesi (doktor öğretim üyesi veya doçent) olmak.  
  • Depremden etkilenen 11 ildeki üniversitelerde görev yapıyor olmak. 
  • Araştırma önerisini içeren bir niyet mektubunu (maksimum 300 kelime) ve akademik özgeçmişini akmedburs@ku.edu.tr adresine göndermek. 
  • Araştırma yapılacak dönemin, Temmuz-Aralık 2023 tarihleri arasında olması ve niyet mektubunda belirtilmesi gerekmektedir.  
  • Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2023