AKMED Kütüphanesi, çalışmaları Akdeniz dünyasına odaklanan araştırmacıların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmuş bir uzmanlık kütüphanesidir. AKMED Kütüphanesi arkeoloji, tarih, antropoloji, mimarlık, sanat, sanat tarihi, kültürel miras, restorasyon, müzecilik, şehir çalışmaları alanlarında özel koleksiyonların yanı sıra süreli yayınlar ve referans kitaplarından oluşan zengin bir koleksiyona sahiptir.

Merkez arşivi eski Antalya fotoğrafları öncelikli olmak üzere stereoskop, fotoğraf, dia, kartpostal, Antalya tarihi ile ilgili eski gazete ve belgelerden oluşmaktadır.

Koç Üniversitesi Suna Kıraç (Merkez) Kütüphanesi’ne bağlı olan AKMED Kütüphanesi LC sınıflama sistemine göre düzenlenmiş olup açık raf sistemi uygulanmaktadır.

AKMED Kütüphanesi öncelikli olarak kuruluş amaçları çerçevesinde Koç Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyelerine, bursiyerlerine hizmet eder. Kütüphaneden ilgili alanlarda araştırma yapan bağımsız araştırmacılar da yararlanabilirler.

SAĞLIK BAKANLIĞI VE YÖK’TEN ALINAN KORONAVİRÜS (COVID-19) İLE İLGİLİ UYARILAR VE KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NİN TEDBİR AMACIYLA ALMIŞ OLDUĞU KARAR GEREĞİ AKMED KÜTÜPHANESİ 16 MART 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR KAPALI OLACAKTIR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Kütüphane Çalışma Saatleri:

Pazartesi – Cumartesi 8:30-17:30
(Kütüphane Pazar günleri, resmi tatiller ve dini bayramlarda kapalıdır.)

İletişim

akmedlibrary@ku.edu.tr

Remziye Boyraz Seyhan
Kütüphane Sorumlusu
rboyraz@ku.edu.tr

Emrullah Can
Kütüphane Görevlisi
emcan@ku.edu.tr

Yeni Gelen Yayınlar