fbpx
Kütüphane randevu sistemiyle hizmet vermektedir. Rezervasyonsuz gelen kullanıcılara kütüphanenin günlük kontenjanındaki doluluk ölçüsünde yardımcı olunabilecektir. Önerimiz, girişte bir sorun yaşamamak için, kütüphaneyi kullanacağınız tarih/tarihler için randevu almanızdır.

Randevu talebinizi en az 24 saat önceden sol menüdeki Rezervasyon bölümünden iletmenizi rica ederiz. Talebiniz en kısa sürede cevaplanacaktır.

AKMED Kütüphanesi, çalışmaları Akdeniz dünyasına odaklanan araştırmacıların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmuş bir uzmanlık kütüphanesidir. AKMED Kütüphanesi arkeoloji, tarih, antropoloji, mimarlık, sanat, sanat tarihi, kültürel miras, restorasyon, müzecilik, şehir çalışmaları alanlarında özel koleksiyonların yanı sıra süreli yayınlar ve referans kitaplarından oluşan zengin bir koleksiyona sahiptir.

Merkez arşivi eski Antalya fotoğrafları öncelikli olmak üzere stereoskop, fotoğraf, dia, kartpostal, Antalya tarihi ile ilgili eski gazete ve belgelerden oluşmaktadır.

Koç Üniversitesi Suna Kıraç (Merkez) Kütüphanesi’ne bağlı olan AKMED Kütüphanesi LC sınıflama sistemine göre düzenlenmiş olup açık raf sistemi uygulanmaktadır.

AKMED Kütüphanesi öncelikli olarak kuruluş amaçları çerçevesinde Koç Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyelerine, bursiyerlerine hizmet eder. Kütüphaneden ilgili alanlarda araştırma yapan bağımsız araştırmacılar da yararlanabilirler.

Kütüphane Çalışma Saatleri:

Kütüphane Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cuma 9:00-17:00 (1 Haziran- 30 Eylül, 2024)

(Kütüphane hafta sonları, resmî tatiller ve dini bayramlarda kapalıdır.)

İletişim

akmedlibrary@ku.edu.tr

Remziye Boyraz Seyhan
Kütüphane Sorumlusu
rboyraz@ku.edu.tr

Emrullah Can
Birim Kütüphanecisi
emcan@ku.edu.tr