fbpx

AKMED GEZİ
LIMYRA1996 yılından beri Antalya’da tarihi Kaleiçi’nde arkeoloji, tarih, sanat tarihi, eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi ve bağlantılı bilim dallarında çeşitli faaliyetler gösteren AKMED, arkeoloji meraklılarını AKMED GEZİ ayrıcalığı ile Akdeniz Bölgesi’ndeki antik kentler, ören yerleri ve müzelerle buluşturmaktadır. Katılımcılar, konunun uzmanı bilim insanlarının rehberliğinde gezilere katılabileceklerdir. Kontenjan sınırlı olup başvurmak için geç kalmayınız!

AKMED GEZİ olarak bu sefer Limyra antik kentine gidiyoruz. Limyra’yı daha önceden gördünüz mü? Peki Limyra’yı kazı başkanından dinlediniz mi? Hayır mı?… O zaman Limyra antik kentinde Avusturya Arkeoloji Enstitüsü tarafından yürütülen arkeolojik kazılara dair son bilgileri kazı başkanı Doç. Dr. Martin Seyer’den, yerinde, Türkçe dinlemek, yeni kazı alanlarını görmek, güncel araştırma sonuçlarını öğrenmek için bize katılın!

Profesyonel ekibimizin rehberliğinde, klimalı, konforlu bir araç ile günübirlik ziyaret edeceğimiz Limyra’da Türkiye’de çalışan yabancı bir bilim ekibinin çalışmalarına tanık olmak istemez misiniz? Size her zaman ele geçmeyecek bir fırsat sunmak istiyoruz. Muhteşem bir Likya kentini kazı başkanının anlatımıyla gezmek isterseniz, sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Gezi Tarihi: 10 Ağustos 2024Cumartesi

Başvuru ve Ödeme için Son Tarih: 8 Ağustos 2024, Perşembe

Başvuru Tarihi: Ödeme geziye kayıt için ön koşuldur. Ödemenin 8 Ağustos, Perşembe mesai bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Kontenjanın dolması halinde veya başvuru tarihinin bitiminden sonra yapılacak ödemeler kabul edilmeyecektir. Geziye katılımı kabul edilenlere 9 Ağustos 2024, Cuma günü mesai bitimine kadar e-posta (veya telefon) ile bilgi verilecektir.

Katılım Ücreti: Katılım için gezi ücreti oldukça makul tutulmuştur, fiyat artışına gidilmemiştir. Ücret bir önceki gezimizde olduğu gibi kişi başına sadece 1000 TL’dir. Gezi ücreti aşağıdaki link üzerinden ödenecektir. Katılımcı adayının ödeme yapmasıyla gezi için kaydı gerçekleşmiş olur. Katılımcıların MüzeKart sahibi olmalarını tavsiye ederiz. Antik kent giriş ücretleri, yeme-içme masrafları gibi kişisel masraflar katılımcıya aittir. Programın mücbir sebeplerden dolayı AKMED tarafından iptal edilmesi durumunda alınan ücretler sahiplerine geri ödenir. Katılımcının geziye katılmaması veya yarıda bırakması durumunda ücret iadesi yapılmaz.

Önemli not: Gezi sırasında uygun kıyafetler giymeniz tavsiye edilir.  Yanınıza şapka, küçük şemsiye, yedek tişört  almanız faydalı olabilir. Ayrıca, 15 yaşından küçük çocukların geziye getirilmemesi rica olunur.

 

Kontenjan: Sınırlı sayıdadır.

Buluşma noktası: 10 Ağustos 2024, saat: 07.45’te Kaleiçi’nde yer alan AKMED bahçesinde buluşulacak, saat: 08.00’de Limyra’ya hareket edilecektir.

Gezi hakkında sorularınız için iletişim adresi:  tkahya@ku.edu.tr (Dr. Tarkan Kahya)

Ödemeler hakkında sorularınız için iletişim adresi: oyanardag@ku.edu.tr (Özge Yanardağ Koçyiğit)