fbpx

ANMED 16 2018 (Anadolu Akdenizi Arkeoloji Haberleri Bülteni)

Koç Üniversitesi AKMED’in yıllık süreli yayını olan ve 2017 yılından bu yana sadece dijital olarak yayın hayatına devam eden ANMED Anadolu Akdenizi Arkeoloji Haberleri Bülteni bundan böyle yeni bir içerikle ve yine dijital olarak yayımlanacaktır. ANMED’e sunulan raporlar genellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı Kazı, Araştırma ve Arkeometri sonuçlarına sunulan raporların bir tekrarı veya kısa bir özeti olmaktadır. Benzer raporların mükerrer bir şekilde yayımlanması hem yazarlar hem de AKMED için iş gücü ve zaman kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle ANMED’in 2020/18 sayısıyla birlikte başlayacak yeni formatında, kazı ve araştırmalarınızda öne çıkmasını istediğiniz sonuç ya da bilgilerin bir haber niteliğinde yayımlanması hedeflenmektedir. Dolayısıyla, bu kapsam ve ilkelerle hazırlayacağınız yazılarınızı gönderirken aşağıdaki kriterleri göz önüne almanızı rica ediyoruz:

– ANMED’de yer alacak metinler Anadolu Akdenizi olarak tanımlayabileceğimiz Akdeniz Bölgesi’ne ilişkin olup Muğla, Antalya, Burdur, Isparta, Karaman, Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis ve Hatay’a kadar yayılan coğrafyada gerçekleştirilen araştırmaları kapsamalıdır.

–  Yazı içerikleri bir rapordan ziyade haber niteliği taşımalı, yapılan çalışmalarda öne çıkan araştırma sonuçlarına ve/veya bilgilerine yer verilmelidir.

– ANMED daha önce de olduğu gibi çift dilli olarak yayımlanacaktır. ANMED’de yer almasını istediğiniz haber niteliğindeki metinlerinizi İngilizce veya Türkçe olarak gönderebilirsiniz.

–  Gönderilecek metin kesinlikle 500 sözcüğü geçmemelidir.

–  Konuyla ilgili görselleriniz 4 adeti geçmemelidir.

–  ANMED’le ilgili her türlü yazışmalarınız için lütfen anmed@ku.edu.tr e-posta adresini kullanınız.

–  Yazıların ANMED’e son gönderilme tarihi 20 Mart 2020’dir. Bu tarihten sonra gönderilen yazılar dikkate alınmayacaktır.

Saygılarımızla