fbpx

AKMED Takımı Runatolia 2018’e katıldı.Koç Üniversitesi AKMED akademisyen ve çalışanlardan oluşan takım ile 4 Mart 2018 Pazar günü Antalya’da düzenlenenRunatolia 2018’de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nı (TEGV) destekledi.

Türkiye’nin en önemli koşu organizasyonlarından biri olan Runatolia 2006 yılından bu yana düzenleniyor ve her sene 8000’e yakın koşucuya ev sahipliği yapıyor.

Bu sene Runatolia’ya katılan 75 kurumsal takım arasında AKMED takımı 34. oldu. Takım üyemiz Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Rana Özbal ise 52:45 dakikalık derecesiyle takım birincimiz oldu.

AKMED Takımı olarak adımlarımızı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin “Mardin’e koş, eğitime koş!” projesi için attık.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ilköğretim çağındaki çocukların mutlu bir çocukluk geçirmeleri ve geleceğe donanımlı hazırlanmaları için devlet tarafından verilen temel eğitimi tamamlayıcı çalışmalar yapıyor.

TEGV ve Adım Adım işbirliği ile TEGV’in 72 noktasından biri olan Mardin Savur Öğrenim Birimi’nde 5 yılboyunca eğitim desteği alacak 5.000 çocuğa ulaşmak hedefleniyor. Mardin Savur’da eğitim desteği alacak 1 çocuğun 5 yıllık eğitim gideri 170 TL.