fbpx

AKMED GEZİ
PHASELIS – OLYMPOS1996 yılından beri Antalya’da tarihi Kaleiçi’nde arkeoloji, tarih, sanat tarihi, eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi ve bağlantılı bilim dallarında çeşitli faaliyetler gösteren AKMED, şimdi de arkeoloji meraklılarını        AKMED GEZİ ayrıcalığı ile Akdeniz Bölgesi’ndeki antik kentler, ören yerleri ve müzelerle buluşturmaktadır. Katılımcılar, konunun uzmanı bilim insanlarının rehberliğinde gezilere katılabileceklerdir. Kontenjan sınırlı olup başvurmak için geç kalmayınız!

Phaselis antik kentinde devam eden arkeolojik araştırmalara dair son bilgileri kazı başkanı Prof. Dr. Murat Arslan’dan yerinde dinlemek ister misiniz?

Ayrıca aynı gün öğle yemeği sonrası Olympos antik kentini ziyaret edeceğiz ve antik kenti kazı başkanı Doç. Dr. Gökçen Kurtuluş Öztaşkın’ın anlatımıyla gezeceğiz.

Eğer bu Likya kentlerinde arkeoloji, deniz ve güneşin tadını profesyonel ekibimizin rehberliğinde ve kazı başkanlarının sunumlarıyla çıkarmak isterseniz, sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. Günübirlik Phaselis – Olympos gezisi için aşağıdaki bağlantıdaki formu doldurabilirsiniz.

Gezi Tarihi: 30 Eylül 2023, Cumartesi 

Başvuru Son Tarihi: 20 Eylül, 2023, Çarşamba

Ödeme Son Tarihi: 28 Eylül 2023, Perşembe

Başvuru Tarihleri: Geziye başvurular 5 Eylül – 20 Eylül tarihleri arasında kabul edilecektir. Ödemelerin 28 Eylül 2023, Perşembe mesai bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Ödemenin zamanında yapılması geziye kayıt için ön koşuldur. Kabul edilen katılımcılara 29 Eylül 2023, Cuma günü mesai bitimine kadar e-posta veya telefon ile haber verilecektir.

 Katılım Ücreti: Katılım için gezi ücreti kişi başına 800 TL’dir. Gezi ücreti katılımcıya gönderilecek çevrimiçi ödeme linki üzerinden talep edilecektir. Katılımcı adayının ödeme yapmasıyla gezi için kaydı gerçekleşmiş olur. Katılımcıların MüzeKart sahibi olmalarını tavsiye ederiz. Antik kent giriş ücretleri, yeme-içme masrafları gibi kişisel masraflar katılımcıya aittir. Programın mücbir sebeplerden dolayı AKMED tarafından iptal edilmesi durumunda alınan ücretler sahiplerine geri ödenir. Katılımcının geziye katılmaması veya yarıda bırakması durumunda ücret iadesi yapılmaz.

Önemli not: Gezi ve deniz keyfi için uygun kıyafetlere sahip olmanız önerilir; 15 yaşından küçük çocukların geziye getirilmemesi rica olunur.

Kontenjan: Sınırlı sayıdadır

Buluşma noktası: 30 Eylül 2023, saat: 08.15’te Kaleiçi’nde yer alan AKMED bahçesinde buluşulacak, saat: 08.30’da Phaselis’e hareket edilecektir.

Sorularınız için iletişim adresi: Dr. Tarkan Kahya. e-posta: tkahya@ku.edu.tr

FOTOĞRAF GALERİSİ