Suna Kıraç Doktora Sonrası Araştırma Bursu

Koç Üniversitesi AKMED, 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren 6 veya 9 ay süreli ve tam zamanlı bir doktora-sonrası (post-doc) araştırmacı istihdam edecektir. Adayların tarih, arkeoloji, sanat tarihi, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında Anadolu, Doğu Trakya veya Kıbrıs coğrafyasına odaklanan bir proje sunmaları gerekmektedir. Araştırmacıya aylık ödemenin yanı sıra yemek ve AKMED’e yakın bir lokasyonda eşyalı stüdyo daire (ikameti Antalya’da bulunanlar hariç) desteği verilecektir. Ayrıca araştırmacıdan AKMED’in etkinliklerine katkı sağlaması beklenmektedir. Doktorasını yukarıda bahsedilen bilim dallarında tamamlamış adayların, doktora derecesini elde etmesinin üzerinden 5 yıldan fazla bir süre geçmemiş olması ve 45 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Hali hazırda herhangi bir kurumda çalışan adayların kurumlarından izin almaları kendi sorumluluğundadır. Yukarıdaki şartları sağlayan adayların 29 Şubat 2020 tarihine kadar AKMED’e başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru evrakı:

  • İletişim bilgilerinin yanı sıra başvurmak istedikleri süreyi (6 veya 9 ay) belirten başvuru dilekçesi
  • Yayınlarının ve yer aldığı projelerin listesini de içeren özgeçmiş
  • Amaç, yöntem, planlama / iş takvimi ve konuyla ilgili bibliyografyayı da içeren araştırma önerisi (en fazla 1000 sözcük)
  • İki adet referans mektubu
  • Başvuru evrakı 29 Şubat 2020 tarihine kadar oyanardag@ku.edu.tr e-posta adresine dijital olarak gönderilmelidir; posta gönderileri ve belirtilen tarihten sonra gönderilen başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.