fbpx
Suna Kıraç Doktora Sonrası Araştırma Bursu 2022

Koç Üniversitesi AKMED, 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren 12 ay süreli ve tam zamanlı bir doktora-sonrası (post-doc) araştırmacı istihdam edecektir. Araştırmacıdan Kaleiçi semtini-Antalya (antik Attaleia) çevreleyen surları araştırıp, incelemesi, geniş bir rapor haline getirmesi ve bilimsel-hakemli bir dergide (tercihan merkezimizin süreli yayını ADALYA) yayımlaması beklenmektedir. Adayların arkeolojik kazı / mimari çalışma deneyimine sahip olması, Attaleia surlarıyla ilişkili en az bir yayımlanmış çalışmasının bulunması ve bunu belgelemeleri gerekmektedir. Ayrıca, araştırmacıdan, AKMED’in yayın, sergi ve bilimsel toplantı (konferans, workshop, sempozyum) gibi etkinliklerine katkı sağlaması beklenmektedir. Doktorasını arkeoloji alanında tamamlamış adayların, doktora derecesini elde etmesinin üzerinden 5 yıldan fazla bir süre geçmemiş olması ve 45 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Bir üniversitede veya bir kurumda çalışan adayların, kabul edildikleri takdirde kurumlarından izin almaları kendi sorumluluklarındadır. Yukarıdaki şartları sağlayan adayların 14 Temmuz 2022 tarihine kadar AKMED’e başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru evrakı:

  • İletişim bilgilerinin yanı sıra proje başlığını belirten başvuru dilekçesi
  • Yayınlarının ve yer aldığı projelerin listesini de içeren özgeçmiş
  • Amaç, yöntem, planlama/iş takvimi ve konuyla ilgili bibliyografyayı da içeren araştırma önerisi (en fazla 1000 sözcük)
  • İki adet referans mektubu
  • Başvuru evrakı 14 Temmuz 2022 tarihine kadar akmedburs@ku.edu.tre-posta adresine dijital olarak gönderilmelidir; posta gönderileri ve belirtilen tarihten sonra gönderilen başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.
  • Başvuru sürecine ilişkin sorularınız için lütfen İdari İşler ve Burs Yetkilimiz Özge Yanardağ Koçyiğit ile iletişime geçiniz. Sadece akmedburs@ku.edu.tr adresine iletilen sorular cevaplandırılacaktır.