fbpx

AKMED 2018 burs ve destek başvuruları başladı!PROJE DESTEKLERİ

AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, Eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında Akdeniz dünyasını hedef alan çalışmaları desteklemektedir. Bu kapsamda belirtilen disiplinlerdeki ulusal ve uluslararası bilimsel projelere destek verilecektir.

DOKTORA SONRASI (POST-DOC) BURSU

Koç Üniversitesi AKMED, doktora-sonrası bir araştırmacı istihdam etmeyi arzu etmektedir. Adaylar, Antalya iliyle ilişkili olmak koşuluyla arkeoloji, sanat tarihi, tarih ve kültürel miras alanlarından bir projeyle başvurabilir. 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren 6 ay süreyle Antalya’da ikamet edecek araştırmacıya 1000 Avro veya karşılığı TL aylık ödeme yapılacaktır.

DOKTORA BURSU

Burs miktarı her yıl Yönetim Kurulu tarafından belirlenmekte olup bir kereye mahsus 2000 Euro’dur. Burs duyurusu Mart ayında ilan edilir; son başvuru tarihi 15 Mayıs’tır ve sonuç Haziran ayında duyurulur.

YÜKSEK LİSANS BURSU

Burs miktarı her yıl Yönetim Kurulu tarafından belirlenmekte olup bir kereye mahsus 1000 Euro’dur. Burs duyurusu Mart ayında ilan edilir, son başvuru tarihi 15 Mayıs’tır ve sonuç Haziran ayında duyurulur.

LİSANS BURSU

Burs kontenjanı 5 kişi sınırlıdır. Kontenjana göre Burs duyurusu Mart ayında ilan edilir, son başvuru tarihi 15 Mayıs’tır ve sonuç Haziran ayında duyurulur.

KÜTÜPHANE ARAŞTIRMA DESTEĞİ

Üniversitelerde arkeoloji, sanat tarihi, tarih ve kültürel miras alanlarında tez aşamasında olan Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileriyle, öğretim üyeleri -bir hafta süreli konaklama masrafı AKMED tarafından karşılanmak üzere- AKMED Kütüphanesi’nde çalışabilirler.