PROJE DESTEKLERİ

Başvurular sona ermiştir.İlginize teşekkür ederiz.

AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, Eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında Akdeniz dünyasını hedef alan çalışmaları desteklemektedir. Bu kapsamda belirtilen disiplinlerdeki ulusal ve uluslararası bilimsel projelere destek verilecektir.

DOKTORA SONRASI (POST-DOC) BURSU

Koç Üniversitesi AKMED, doktora-sonrası bir araştırmacı istihdam etmeyi arzu etmektedir. Adaylar, Antalya iliyle ilişkili olmak koşuluyla arkeoloji, sanat tarihi, tarih ve kültürel miras alanlarından bir projeyle başvurabilir. 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren 6 ay süreyle Antalya’da ikamet edecek araştırmacıya 1000 Avro veya karşılığı TL aylık ödeme yapılacaktır.

DOKTORA BURSU

Başvurular sona ermiştir.İlginize teşekkür ederiz.

Burs miktarı her yıl Yönetim Kurulu tarafından belirlenmekte olup, 2018 yılı için doktora araştırma desteği maksimum 6.000 TL veya karşılığı Avro olarak belirlenmiştir. Son başvuru tarihi 4 Mayıs’tır ve sonuç Haziran ayında duyurulur.

YÜKSEK LİSANS BURSU

Başvurular sona ermiştir.İlginize teşekkür ederiz.

Burs miktarı her yıl Yönetim Kurulu tarafından belirlenmekte olup, 2018 yılı için yüksek lisans araştırma desteği bir defaya mahsus olmak üzere maksimum 2.500 TL veya karşılığı Avro olarak belirlenmiştir. Son başvuru tarihi 4 Mayıs’tır ve sonuç Haziran ayında duyurulur.

LİSANS BURSU

Önemli Not: 2018 yılında lisans bursu başvurusu alınmayacaktır.

KÜTÜPHANE ARAŞTIRMA DESTEĞİ

Üniversitelerde arkeoloji, sanat tarihi, tarih ve kültürel miras alanlarında tez aşamasında olan Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileriyle, öğretim üyeleri -bir hafta süreli konaklama masrafı AKMED tarafından karşılanmak üzere- AKMED Kütüphanesi’nde çalışabilirler.