Duyurular

Yarışmalar, Başvurular ve daha fazlası

Kütüphane

Yayınlar

Duyurular

Kaleiçi Müzesi

Etkinlikler

Konferanslar ve Akademik Programlar

BİZİMLE İLGİLİ HABERLERİ ALMAK İÇİN
AKMED E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN!

Burslar

Proje Destekleri

AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, Eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında Akdeniz dünyasını hedef alan çalışmaları desteklemektedir. Bu kapsamda belirtilen disiplinlerdeki ulusal ve uluslararası bilimsel projelere destek verilecektir.

Devamını Oku

Doktora Sonrası Bursu

Koç Üniversitesi AKMED, doktora-sonrası bir araştırmacı istihdam etmeyi arzu etmektedir. Adaylar, Antalya iliyle ilişkili olmak koşuluyla arkeoloji, sanat tarihi, tarih ve kültürel miras alanlarından bir projeyle başvurabilir. 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren 6 ay süreyle Antalya’da ikamet edecek araştırmacıya 1000 Avro veya karşılığı TL aylık ödeme yapılacaktır.

Devamını Oku

Doktora Bursu

AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, Eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında Akdeniz dünyasını hedef alan çalışmaları desteklemektedir. Bu kapsamda belirtilen disiplinlerdeki ulusal ve uluslararası akademik çalışmalara destek vermek amacıyla tez aşamasındaki doktora projelerine burs desteği verilecektir.

Devamını Oku

Yüksek Lisans Bursu

AKMED, tarih, arkeoloji, sanat tarihi, Eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi, kültürel miras ve bağlantılı bilim dallarında Akdeniz dünyasını hedef alan çalışmaları desteklemektedir. Bu kapsamda belirtilen disiplinlerdeki ulusal ve uluslararası akademik çalışmalara destek vermek amacıyla tez aşamasındaki yüksek lisans projelerine burs desteği verilecektir.

Devamını Oku

Lisans Bursu

AKMED, Türkiye’deki üniversitelerin Tarih, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri, Mimarlık Tarihi ve Restorasyon-Konservasyon bölümlerinde / anabilim dallarında lisans düzeyinde öğrenim gören ve maddi açıdan yeterli düzeyde olmayan başarılı öğrencilere burs verir. Burslar yılda 10 ay olarak verilmekte ve lisans öğrenimi boyunca öğrencinin başarı durumuna göre yenilenebilmektedir.

Devamını Oku

Kütüphane Araştırma Desteği

Üniversitelerde arkeoloji, sanat tarihi, tarih ve kültürel miras alanlarında tez aşamasında olan Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileriyle, öğretim üyeleri bir hafta süreli konaklama masrafı AKMED tarafından karşılanmak üzere AKMED Kütüphanesi’nde çalışabilirler.

Devamını Oku

Yeni Yayınlar

Olympos 1

2000-2014 Araştırma Sonuçları

Editor: B. Yelda Olcay Uçkan

Akmed Series in Mediterranean Studies 2

Die Akropolis von Perge

Die Ergebnisse der Grabungen 1998-2004 und 2008

Wolfram Martini – Norbert Eschbach

Akmed Series in Mediterranean Studies 1